Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 22 березня 2012 р.

До уваги тим, хто проживає в Італії - Флюс 2012 / 2013 / 2014

Згідно чинного Закону та графіку виконання, в Ital. Кабінет міністрів було направлено подання на легалізацію емігрантів-нелегалів по закону Флюси -2012 для його затвердження.

Цього разу Закон Флюсі провели, але виділили квоту тільки на сільськогосподарські роботи з обмеженим терміном перебування та обов'язковим поверненням на Батьківщину - це ніша де оплата праці мінімальна, а самі умови праці - польові.


Попередні виступи міністрів засвічували, що вони не будуть на цей раз впроваджувати цей закон у зв'язку із кризовим станом в країні.
Практика засвідчує, що заклики до "nessuna decisione" звучали в Ital. із вуст усіх попередніх міністрів, проте Закон  приймали неодноразово. Це відбувалося під тиском опозиційних сил, проте тенденція така, що в останні рази це відбувалося тільки у випадку проведених напередодні демонстрацій і заворушень, які проводили емігранти із Африки.
Українська громада "законослухняна" - українці участь в таких демонстраціях не приймають, та на відміну від інших громад, українці не схильні до самоорганізації і відстоювання власних інтересів на рівні громадських організацій. Ті ж, хто уже отримав La Carta Permesso di Soggorno залишаються осторонь від проблем співвітчизників  і переймаються власними клопотам. Бувають правда випадки, що дехто заспокоює розчарованих - ми є так довго чекали то почекайте і Ви... . Проте, хто знаходиться на даний час тут нелегально розуміють, що проблем не меншає і перебувають ще у більшому страху депортації, так як при поданні на обновлення документів усі володарі La Carta Permesso di Soggorno наразі почали сплачувати додатковий збір, який повинен іти на покриття витрат для депортації виявлених нелегалів із Італії.

Про наступне впровадження Закону Flusi-2013 та усю інформацію щодо заходів які передбачаються по ньому у майбутньому завжди можна відшукати на сайті Ital. Міністерства праці -
http://www.interno.it/mininterno/export/sites/default/it/sezioni/sala_stampa/notizie/immigrazione/00000038_2012_03_21_flussi_2012.html


УВАГА ! Проходить SANATORIA 2012 - http://stranieri-in-italia-ukr.blogspot.it/2012/06/2012.html

Доповнення за 2013 рік:

За останній час в Італії відбулися помітні зміни в імміграційному законодавстві. Особливо це помітно по відношенню до іноземців, зайнятих на сезонних роботах в аграрному та туристичних секторах - на них тепер можна запросити 3-річний дозвіл щоб вони приїхали на роботу:
- перший запит подається коли виходить указ про залучення іноземної робочої сили.
- після отримання дозволу, протягом наступних двох років не потрібно чекати виходу нових квот, а можна викликати в Італію сезонного робітника в будь-який момент, зробивши відповідну заяву.
Після отримання візи, сезонний працівник може в'їхати до Італії, підписати контракт з роботодавцем і подати запит на короткочасне проживання в Італії.

З 3 січня 2013 роботодавці можуть підтвердити своє бажання взяти на роботу і в цьому році сезонних робітників, на яких було отримано багаторазові дозволи в минулі роки.

Найважливіше і те, що з 2013 року заявку може зробити новий роботодавець, а не той, що подавав на робітника перший дозвіл.

Запит подається через інтернет на сайті nullaostalavoro.interno.it, де його можна заповнити, як самостійно, так і за допомогою представників первних асоціацій і патронатів.

Заявка, за допомогою спеціальної програми, передається до італійського консульства в Україні, куди Ви відразу може звертатися за відкриттям візи, як тільки на сайті domanda.nullaostalavoro.interno.it в запиті з'явиться статус "NULLA OSTA INVIATO ALL'AUTORITÀ CONSOLARE" (дозвіл передано в консульство). Щоб зайти на сайт необхідно мати логін і пароль роботодавця, який подавав на вас запит.
Для цього необхідно мати і копію багаторазового дозволу, виданого Єдиним імміграційним відділенням.

Доповнення за 2014 рік: - http://news.supermoney.eu/lavoro/2014/04/decreto-flussi-2014-domanda-online-per-15-mila-ingressi-2-mila-per-l-expo-2015-0081412.html