2012-02-25

Італія. Що тобі приходить на думку? - спитав я свого товариша, спілкуючись сьогодні через інтернет. "Мілан", "Інтер",  Колізей, ще "Фіат", але у них кризовий стан ! - видав мені на одному подиху товариш... .
Це асоціації, про країну, яку ми звикли ототожнювати із розвинутим футболом, напливом туристів та значними архітектурними пам'ятниками, що мають не аби яку історичну цінність тут. Вони, знаходяться бодай на одному рівні, та отримують гарантовану державну підтримку в Італії.
Ми, ті що проживаємо тут, бачимо, що італійці готові вибачити свого ловеласа Сільвіо Берлусконі, який з перервами керував Італією 17 років та пережив 52 парламентських голосування за вотумом недовіри, та навіть податковий прес від теперішнього прем'єр-міністра  Маріо Монті, але футбол і відпочинок та ital. макарони - це для них "святе" ! Влада, яка спробує обмежити підтримку на розвиток футболу,  як і  доступ італійців до відпочинку, скоріш за все і будь-коли, буде приречена до швидкої відставки - піде в небуття. Ніхто не у змозі цього заперечити ані посягнути на це - така Італія ! 
Українці, які за покликом долі, чи то з власних бажань, своє життя зв'язали на цей час із цією країною, можуть додати, що не на найостаннішому місці у італійців - любов до братів своїх менших. Кішки, собаки, кролики, кури та гуси, або вгодовані і випещені, купані у власній просторій ванній, навіть прості свійські свині - це прояви такої любові та тутешній менталітет. Ми, можемо спостерігати, як по вулицях волоцюги (на рос. мові  - туристи) ведуть по декілька чотириногих друзів і за якийсь час наповнюють власний капелюх дзвінкою монетою та папірцями по 1 та 5 Є. Це теж любов до тварин, але ж аж ніяк не до тих хто їх покликаний утримувати та водить із собою - це скаже вам 99 відсотків населення.
Це мій син, а це моя дочка, так презентують італійці нам "членів" своєї сім'ї - чотириногих тварин. Для багатьох сімей уже стало ніби традицією не заводити власних дітей, а свою любов присвячувати кішкам, собакам та іншій живності. Причина, як на мене проста - діти для багатьох це тягар, скоріш психологічний... . 
Відділи в супермаркетах, спеціалізовані бутики, усі вони пропонують від гребінців, зубних щіток до делікатесів, одяг на всі випадки погоди - від любуватися до одягатися ! Перукарні та готелі - вигукують та запрошують сезонними знижками ! Послуги на кшталт психологів та дантистів (факт - ціна, перевищує інколи за прийом в стоматолога для самих італійців) - це прояв любові до власних "членів сім'ї" та ознака гарних манер в італійських сім'ях. 
Тут прийнято хизуватися власними тваринками, приймати участь у виставках та бути готовим до того, що вам прийдеться скористатися послугами няньки для прогулянок ваших чотириногих друзів, якщо у вас відсутній час. Артисти кіно та естради, ведучі телепередач - завжди на фото із власними кішками та собаками. На відміну від України, де повсякчас вередує модна тенденція на братів наших менших, що повинно ніби то ототожнювати їх із їхніми господарями та підкреслювати таким чином як атрибут добробуту, у італійців - це у більшості прояв милосердя... !
В Україні, на відміну від Європи, наші чиновники мислять креативно. Я, не скажу що правильно, але креативні ідеї - як бджоли рояться у макітрах наших держслужбовців ! Коли  у нас сходить із рук смерть журналістів, опозиційних депутатів, то що вартує "зачистка" міст від друзів наших менших - собак,- можливо така думка мала місце ... . Креативна ідея, яка буцім то дійсно народилася і була одночасно підтримана відповідальною стороною - це скоріш наша здогадка, але з часом все більш і більш переконуємося, що, все би нічого і суспільство б проковтнуло і цю  наживку, але списання на сказ і розправу над собаками, не проковтнула Європа. Як не дивно, але коли сьогодні моя любима телеведуча  Rita Dalla Chiesa (Рита Далла К'єза) на di Mediaset Canale 5 у телепрограмі "FORUM"  почала переконувати італійських футбольних фанів що до бойкоту Євро-12 в Україні, я, цим цілком не був здивований, аж ніяк ... . "... Поїдемо замість України у Польщу !" - лунало із екрану TV. Італійські  TV канали, а особливо ЗМІ досить лояльні що до зовнішньої політики, вони воліють просто констатувати факти, стараються притримуватися нейтралітету за будь яку ціну, тому, політичну ситуацію в Україні вони просто воліють не коментувати, а дуже зрідка констатувати факт. На цей раз, випливли факти про "підготовку" до Євро-12 з боку України, та йшлося про фінансову складову - "зачистку" від собак. Цьому скандалу, було присвячено скільки часу учасниками передачі, що це можна порівняти, хіба що із коментарям, коли відбувається виграш власної ital. збірної по футболу. 
Українська влада - це приклад того, як не потрібно зловживати довірою і "водити за ніс" Європу !
...Ми, бачили сьогодні передачу про Україну ! - вечором я спілкувався із італійцями.
Чули, про те, як у вас відловлюють і як поводяться із собаками... !
А, правда що у вас можна купити їхнє м'ясо, яке видають за зовсім інше у супермаркетах ?! Його не захотіли їсти домашні тварини, коли їм вирішили його згодувати - так виявили це, нам розказували !
Я, мовчав і у більшості вставляв - "корупція", "корупція" - вона і у вас є.... !
А самому, було просто соромно і, до болю важко за власну Батьківщину... !
_________________________________________________________________________________
© Blogger. Усі права захищені. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що не мiстить посилання на даний ©Blogger, суворо забороняється. Активовано службу пошуку за IP-адресою, тих кореспондентів, які зайшли на даний ©Blogger у пошуках статей і використовують у своїй практиці передрук - плагіат. Нотаріальне завірення © Blogger  дотримано. Передрук усіх інших матеріалів, в тому числі відеосюжетів, дозволяється тільки за умови прямого гіперпосилання на даний © Blogger.