2013-02-06

Нові правила на митниці при переміщенні багажу та транспортних засобів через Українську митницю (05.02.2013 р.)


Наказ Міністерства фінансів за № 1279 від 05.02.2013 р. 
"Про порядок змін щодо  справляння митних платежів при ввезенні на митну територію України товарів громадянами".

Зміни стосуються Правил тимчасового ввезення в Україну товарів і транспортних засобів для особистого користування, а саме:

1. Згідно з наказом, як при тимчасовому ввезенні на митну територію України, так і при ввезенні з метою транзиту товарів, що переміщуються в ручній поклажі та / або супроводжуваному багажі та сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент ( пункти а та б ) - громадянами вноситься грошова застава в розмірі суми митних платежів, які підлягають сплаті при ввезенні таких товарів на митну територію України з метою вільного обігу :

а) 1000 євро, що ввозяться через пункти пропуску через державний кордон України - відкриті для повітряного сполучення ;

б) 500 євро і сумарна вага яких перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України.  

2. При тимчасовому ввезенні транспортних засобів (далі - ТЗ) особистого користування на митну територію України громадянами-нерезидентами на термін, що не перевищує одного року за умови реєстрації таких ТЗ в уповноважених органах іноземних держав, митні платежі не нараховуються і грошова застава не вноситься.

3. При тимчасовому ввезенні громадянами-резидентами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у відповідній консульській установі України за кордоном, на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, ТЗ особистого користування, що відповідає умовам, встановленим абз. 4 ч. 3 ст. 380 Митного кодексу, митні платежі не нараховуються.

4. При тимчасовому ввезенні громадянами-резидентами ТЗ особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, громадянами сплачуються митні платежі, які підлягають сплаті при імпорті таких ТЗ.

5. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших ТЗ особистого користування дозволяється терміном до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених р. X Митного кодексу. Внесення грошової застави здійснюється з використанням бланка квитанції МД-1.

Див. інші дописи по даній темі, також тут -http://stranieri-in-italia-ukr.blogspot.it/2013/01/2013_16.html


Оригінал основного Наказу тут -
 http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE22501.html

Пам’ятка для громадян, які перетинають митний кордон України -

http://www.customs.gov.ua/dmsu/doccatalog/document?id=3080454

Розроблено інструкцію щодо переміщення товарів та предметів за межі території України. Зокрема, міститься роз'яснення про порядок користування "зеленим коридором" при перетині кордону. Переглянути відео інструкцію можна тут -  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fif.minrd.gov.ua%2Fmedia-ark%2Fvideogalereya%2Fprezentatsii-ta-inshi-materiali%2F1082.html&post=-1206792_7485