2013-01-24

Авто з українськими номерними знаками в Італії


За офіційним повідомленням

Генерального консульства України в Неаполі 

  Хотіли б у цьому зв'язку звернути увагу співвітчизників на правила користування в Італії автомобілями з номерними знаками країн-не членів ЄС.
   
  • Громадяни України, які перебувають в Італії в рамках безвізового режиму (90 днів протягом 180), можуть користуватися власним транспортним засобом протягом згаданого періоду, маючи відповідні документи на авто і посвідчення водія європейського зразка.
  • Якщо ж власник автомобіля є резидентом Італії (має прописку, т.зв. «резіденца») – до 1 року з часу оформлення «резіденци»; протягом цього року авто слід зареєструвати в Італії, таким чином помінявши українські номерні знаки на італійські. Протягом цього року слід також переоформити українські посвідчення водія на італійські. 
  З питань перереєстрації авто і переоформлення посвідчень слід звертатися до місцевого відділення Motorizzazione Civile, з подальшою реєстрацією в Pubblico Registro Automobilistico (для авто).
  Недотримання вимог щодо перереєстрації авто карається вилученням техпаспорту або штрафом до 1500 євро. Детальніше - https://www.puntopro.it/immatricolazione-auto-estera/
  Переважна більшість номерних знаків – вилучені у наших співвітчизників внаслідок користування власними автомобілями протягом терміну понад 3 місяці без оформлення дозволу на проживання або без відповідної перереєстрації після отримання прописки на території Італії.
  Із посиланням на офіційний ресурс - Генеральне консульство України в Неаполі